... asi o tolik se zvedla kvalita mého života minulý týden:) Máme totiž konečně internet. A dokonce už i lednici. Nic sice nešlo bez problémů - buď se nás teď chytla smůla nebo má pověstná německá organizovanost povážlivé trhliny. Asi obojí aneb zažíváme klasického Murphyho v praxi: Může-li se něco pokazit, pokazí se to. Vždycky, když začneme být hrdí na to, co všechno jsme si už byli schopní v němčině sami vyřídit (přestože pořád ještě zapojujeme ruce i nohy), přijde něco, na co jsme krátcí a výpomoc z řad A. kolegů je nevyhnutelná. Kapitolu Jak někoho seřvat po telefonu jsme na kurzu evidentně ještě nebrali.

Necháme ale negativní zkušenosti a myšlenky stranou. Přece jen pro zdravého ducha je lepší postoj - bydlíme v krásném velkém bytě, původní dřevěné podlahy nádherně vržou, objednané indické jídlo je bezkonkurenční a pro moje nejoblíbenější saláty si můžu dojít pěšky.

A taky - první místnost vypadá o/zabydleně. Aspoň při prvním pohledu.


Při tom druhém je jasné, že skříně by se víc než hodily.


Ale kdo by myslel na takové detaily jako jsou šatní skříně nebo dokonce kuchyň, když může nakupovat rostlinstvo. Já tedy ne. Zatímco ve starém bytě těch mých pět kousků bylo kvůli prostoru, zkoseným stropům a světelným podmínkám kumulovaných v jednom místě a budilo tak dojem džungle, je jasné, že tady bude třeba přidat na kvantitě zcela zásadně. První vlaštovky z holandského zahradního centra (alias zeleného ráje na zemi) jsou už doma.

Na Ficus Elastica se nemůžu vynadívat. Těžký retro:)


S radostí opečovávám a vítám každý nový list. Že jich teď na jaře je! A výhled taky nemají špatný (z jídelny).


Ani já ne (z obýváku). Jedna nejmenovaná rodinná příslušnice:) ho sice při skype prohlídce komentovala slovy "výhled nicmoc", já si ale nedovedu představit lepší. Protože cihly. Protože psí víno. Až se odstěhuje lešení a znovu nastěhuje ta modrá obloha, bude ještě líp:)


1. foto - zdroj: desenio
ostatní - telefonní designinwhite, anžto foťák jsem ještě radši nevybalila:)

17 komentářů:

 1. Výhled boží, okno super, podlahy nejvíc!!! Krásné to máte, mám radost!! Užívejte :) <3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Olí, díky. Ale jo, už se pomalu dostávám do fáze užívání. Hlavně, že máme internet, všechno ostatní jsou detaily :DDD

   Vymazat
 2. Dřevěné podlahy jsou nejvíc!! Taky je máme, vržou, skřípou, ale miluju to.
  Ten fikus si musíme pořídit, je skvělý..máme teda zatím jen benjamina a zamioculcas (jako ty) a asi milion kaktusů a teď čerstvě banánovník, ale zeleně není doma nikdy dost..hlavně perfektně kontrastují s bílýma zdma =)
  A výhled na cihlovou zeď a psí víno, to je láska..závidím =)

  Ať se krásně bydlí,

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vrzající podlahy jsou určené k zamilování, to je jasňačka. To jen můj muž našlapuje na špičkách a tváří se u toho ustaraně. Ale ten vítězný pohled, když se mu podaří vyhnout místu, kde to vrže nejvíc, ten stojí za to:DDD

   Vymazat
 3. Kvůli takové kráse se to pochodové a prudící cvičení s realitkama vyplatilo. Jsem dojatá...však víš po čem mé srdce a oko touží...užívejte si:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli to nebude tím, že naše srdce i oči jsou na stejné vlně. Já se dojímám i několikrát denně :DDD

   Vymazat
 4. Ať se v novém dobře daří! Podlahy hrozně, ale fakt hrozně moc závidim! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Však taky podlahy byly skoro hlavní kritérium výběru. Už jsem ale přestávala doufat, že se v té záplavě laminátu nějaká ta dřevěná objeví. Co říct, jsem ráda, že se objevila:)

   Vymazat
 5. A já ti zrovna teď poslala mail, se směju :-))) Ovšem nové bydlení vypadá víc než skvostně včetně toho výhledu! Ať se vám krásně bydlí a těším se na další fotky a inspirace.

  OdpovědětVymazat
 6. Čistota a jednoduchosť, prostredia a línii, drevenná dlážka a tvar okien ..výhľad na tehlovú stenu ...super !
  Ja závidím tú prázdnotu...nezastavanosť...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když se člověk přestěhuje z menšího, tak ta prázdnota není žádný umění:D Ale v ložnici už toho kromě nezbytných skříní moc neplánuju, to je pravda.

   Vymazat
 7. kytek není nikdy dost, to je jasný!

  a až se to víno na podzim zbarví, to bude paráda!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na tu vínovou se těším úplně nejvíc, asi to bude poprvé, co se těším na podzim:)

   Vymazat
 8. Perfektní! A věřím, že Ty ho navíc brzy krásně zabydlíš. Hned bych skočila na pokec a kafe.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Třeba jednou budeš mít cestu kolem a na to kafe se vážně stavíš ;)

   Vymazat
 9. Milá Kláro, moc se mi to líbí, ať se vám hezky bydlí! A s tím plakátem nebo čímkoliv dalším do nového na Tebe stále myslím, tak když budeš mít chuť, ozvi se ;-).
  Mnoho pozdravů

  OdpovědětVymazat

Díky za váš komentář.

Thanks for your comment.